Akcje giełdowe online - na czym polega ten model inwestowania?

Udostępnij

​Akcje giełdowe kojarzą się wielu z nas z wielkimi inwestycjami, które są zarezerwowane wyłącznie dla osób posiadających spory kapitał. Jak się jednak okazuje, w ostatnich latach rynek mocno się zmienił i obecnie handel akcjami jest możliwy niezależnie od grubości portfela. To dlatego warto dokładnie odpowiedzieć na pytanie, jak inwestować w akcje i na co zwrócić uwagę przy ich obrocie.

Akcje giełdowe online - na czym polega ten model inwestowania? 

>Większość zdaje sobie sprawę z tego, z czym mniej więcej wiąże się inwestowanie na giełdzie i na czym polega zakup akcji. Nie każdy zna jednak szczegóły związane z tym tematem, dlatego warto dokładnie przybliżyć najistotniejsze kwestie. Podpowiadamy, od czego zacząć handel akcjami i o czym pamiętać, aby zwiększyć szansę na sukces. 

Akcje na giełdzie - o co chodzi?

Przez akcje giełdowe rozumiemy papiery wartościowe, które stanowią potwierdzenie udziału danego podmiotu w majątku konkretnej spółki giełdowej. Inwestowanie na giełdzie jest zajęciem, które wymaga odpowiedniego podejścia, wiedzy, doświadczenie, ale w dużej mierze także szczęścia. Nie ma co kryć, że niezwykle istotna jest tutaj umiejętność analizowania nie tylko samych rynków finansowych, ale wydarzeń geopolitycznych i wielu innych. Wszystko to przekłada się bowiem na notowania spółek i zachowanie ich kursów. Inwestowanie w akcje odbywa się na dwa sposoby - poprzez zakup bezpośredni, jak i zawieranie kontraktów CFD. W pierwszym przypadku inwestor staje się właścicielem akcji i może nimi swobodnie dysponować. W drugim mamy do czynienia z czysto spekulacyjną sytuacją, a kontrakt CFD to nic innego jak umowa między inwestorem a brokerem, której przedmiotem jest zakład o to, czy kurs pójdzie w górę czy spadnie. Zysk zgarnia ta strona, które wytypuje poprawnie. 

Jak handlować akcjami giełdowymi?

Inwestowanie w akcje giełdowe ma miejsce między innymi za pośrednictwem profesjonalnych platform tradingowych. Jednym z popularniejszych narzędzi na rynku jest system od Saxo, który umożliwia inwestorom stały dostęp do ponad 20 tysięcy akcji z Nowego Jorku, Londynu, Hongkongu i ponad 50 innych światowych rynków. Traderzy mogą w czasie rzeczywistym przyglądać się zmianom na rynku i w razie konieczności w odpowiednim momencie na nie reagować. Możliwości są tak naprawdę dwie - sprzedaż posiadanych akcji lub zakup nowych. Warto dokładnie sprawdzić możliwości, jakie daje platforma inwestycyjna, kliknij tutaj aby poznać szczegóły.

Inwestowanie w akcje - najważniejsze informacje 

Przy handlowaniu akcjami na giełdzie najważniejsze jest wyczucie i czas, a więc reagowanie odpowiednio szybko, ale jednocześnie podejmowanie decyzji bez emocji i w sposób odpowiedzialny. Każdy inwestor powinien mieć przygotowany stosowny plan, który oczywiście warto modyfikować w zależności od okoliczności. Kluczowa jest też właściwa ocena swoich potrzeb oraz możliwości finansowych, w tym dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Wszystko w celu jak najlepszego zabezpieczenia swoich interesów, a jednocześnie pozostawienia sobie pola do działania w przyszłości. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz