Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wykorzystanie robotów w firmie, pomaga zautomatyzować wiele zadań? Nie potrzebujesz zatrudniać ludzi do czynności, które mogą być obsługiwane przez boty i programy komputerowe. Co więcej, taki bot się nie nudzi – może ciągle powtarzać te same prace, które żmudnie i często ręcznie wykonywali ludzie. Co więcej, boty robią to w sposób automatyczny i mogą obsługiwać wiele systemów jednocześnie. Co konkretnie?
Czym jest robotyzacja procesów w firmie?
Jeśli prowadzisz firmę, w której Twoi pracownicy codziennie wykonują te same, żmudne zadania, jak na przykład ręczne powielanie i przesyłanie danych to jest to pierwszy sygnał dla Ciebie, że nie musi to tak wyglądać. Zadania oparte na określonych regułach, które wymagają niejednokrotnie dostępu do wielu systemów, podatne są na ludzkie błędy. Tymczasem boty pozwolą Ci ich uniknąć, a przy tym nie będą narzekać na monotonię. Jednak to nie wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą wdrożenie RPA.
RPA (Robotic process automation), czyli Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów
Robotic process automation to technologie, które wykorzystują różne programy komputerowe (zwane często „botami” i „robotami”) do wykonywania powtarzających się zadań w firmie. Najchętniej korzystają z nich firmy logistyczne i sieci handlowe, ale coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega ich zalety.
Dzięki robotyzacji redukujesz koszty prowadzenia firmy, a jednocześnie zwiększasz wydajność. Bowiem roboty nie męczą się i powtarzają zadania dokładnie z tym samym zaangażowaniem i precyzją po kilku i kilkunastu godzinach co zaraz po rozpoczęciu pracy. Poza tym łatwo możesz kontrolować efekty ich pracy, dzięki automatycznym systemom raportowanie. Wdrażając robotyzację w swojej firmie nie oznacza to, że nie możesz nią zarządzać. Spokojnie dostosujesz działanie robotów do aktualnego zapotrzebowania, sezonowości itp.
Ogromną zaletą wdrożenia AI do procesów w Twojej firmie jest skrócenie czasu odpowiedzi na potrzeby klientów Twojej firmy i inne wyzwalacze. Podobnie jak Twoich pracowników ucieszy fakt, że nie muszą już wykonywać czynności, które są monotonne, a Ciebie to, że możesz przekierować ich do bardziej wymagających zadań.
Jak wdrożyć RPA w swojej firmie?
Jeśli myślisz, że wiąże się to ze zmianą wszystkich systemów komputerowych, na jakich działasz, jesteś w błędzie. RPA łączy te systemy i pozwala nimi zarządzać i nie wymaga przy tym ingerencji w istniejącą infrastrukturę IT. Odpowiednio przeprowadzone wdrożenie oprogramowania RPA może przynieść Ci same korzyści, a koszty tego wdrożenia zwykle zwracają się po kilku miesiącach.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)