Wykorzystanie integracji IT/OT i analityki do zapobiegania krytycznym awariom część I

Udostępnij

Konwergencja technologii informatycznych i operacyjnych (IT/OT) to czynnik, który będzie wpływał również na rozwój internetu rzeczy, usług oraz ludzi.

Nasz świat obecnie jak wiadomo jest coraz bardziej powiązany z siecią. Za pięć lat będzie działać mniej więcej około 50 mld urządzeń, które są podłączone do sieci. Ten stopień usieciowienia sprawia, że konsumenci oczekują coraz większych możliwości, gdy chodzi o przesłanie informacji oraz jak najlepszych aktualności nawet, jeśli warunki będą wymagający. Oczekujemy, że wszelkie alerty będą docierać do nas w momencie, kiedy tylko coś się wydarzy. W sposób systematyczny będzie można również dbać o usuwanie wszystkich różnorakich awarii. Określa się to jako cyfryzację, a te wszystkie procesy, które nas dotyczą zmieniają świat, w którym żyjemy.

IT asset management

Trzeba sobie powiedzieć, że obecnie technologie operacyjne OT stają się coraz lepiej rozwinięte i tym samym będzie można doprowadzać do ich konwergencji z technologiami informatycznymi IT. Dzięki temu będzie można wygodnie budować mosty nad cyfrową przepaścią. To może ostatecznie sprawić, że zarządzenie dużą ilością danych wynikowych sprawia, że będzie można sprawnie zapobiegać różnorakim krytycznym awariom. Do tego oczywiście procesu zaliczyć można między innymi większą wydajność oraz niezawodność. Będzie szansa również na oszczędności w zakresie energii i ponoszonych kosztów. Jeśli chodzi o procesy cyfryzacji i integracji IT z OT będzie można dzięki temu zapobiec awariom krytycznym.

Technologia IT Asset

Asset Health Center

Dostajemy również specjalnie przygotowane innowacyjne oprogramowanie Asset Health Center, które będą gwarantować nam między innymi analitykę predykcyjną i dostarczać będzie receptę na to jak najlepiej nie będzie można dopuścić do awarii. To oprogramowanie, które dostajemy sprawdza się świetnie w praktyce i dzięki temu rzeczywiście będzie można mówić o licznych wymiernych korzyściach szczególnie dla dużych operatorów przemysłowych. Coraz więcej zakładów użyteczności publicznej obecnie przygotowuje swoje organizacje do tego, by wdrażać tego typu nowoczesne rozwiązania do pracy. dostajemy również informacje, że w wielu miejscach zauważa się obecnie, że nowoczesne rozwiązania niosą za sobą wyjątkowe korzyści w strategii zarządzenia cyklem życia aktywów połączonych, które mogą również dotyczyć takich spraw jak planowanie oraz zarządzanie personelem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz