Elektronika dla dzieci

Udostępnij

Elektronika to udogodnienie, które wdarło się niemal na każdą płaszczyznę ludzkiego życia, nic więc dziwnego, że nie brakuje jej również w zabawkach dla dzieci. Wykorzystanie komputerowej technologii pozwala stworzyć przedmioty, które pomagają dzieciom poznawać świat i uczyć się wielu wartościowych rzeczy.

Przykłady elektronicznych zabawek

Na rynku można znaleźć wiele różnych przedmiotów, które dzięki wykorzystaniu nowych technologii stają się niezwykle atrakcyjnymi zabawkami dla maluszków. Zabawki elektroniczne są nieco droższe od zabawek elektronicznych, jednak płynące z nich edukacyjne wartości sprawiają, że jest to dobra i przyszłościowa inwestycja.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by przed wyborem odpowiedniej zabawki dla malucha, upewnić się, że jest ona w pełni bezpieczna i dostosowana do wieku dziecka, by stanowiła doskonałą zabawkę, z której maluch wyciągnie wiele korzyści. Niedostosowane do wieku produkty mogą zbyt szybko znużyć dziecko lub stanowić zbyt duże wyzwanie, co w krótkim czasie je zniechęci.

Przykładem interaktywnych zabawek dla najmłodszych są stoły i maty interaktywne. To produkty, które tworzą dziecku przyjazną przestrzeń do zabawy. Każdy z nich posiada wiele mniejszych zabawek, pośród których znaleźć można takie, które reagują efektami dźwiękowymi i świetlnymi, a czasem nawet ruchowymi, na interakcję z dzieckiem. Dzięki temu maluchy uczą się nie tylko rozwijania zmysłów, ale też podstawowej wiedzy i w przypadku zabawek, które wydają maluchom proste polecenia: również posłuszeństwa. Tego typu zabawki rozwijają również kompetencje językowe maluchów, które chętnie powtarzają słowa z krótkich nagrań.

Kolejnym ciekawym wykorzystaniem elektroniki w edukacyjnych zabawkach dla dzieci są zabawki interaktywne, takie jak Mówiące Pióro Clementoni. To seria zabawek przeznaczonych dla dzieci w wieku od trzech lat, które pomagają im w nauce. W każdym zestawie znajduje się mówiące pióro – które informuje dziecko, czy poprawnie wykonuje zadania, oraz lista pytań i kart z odpowiedziami. Każda kart posiada oznaczenie odbierane przez długopis, który odczytując odpowiedź dziecka, jest w stanie zweryfikować, czy była ona poprawna. Dzięki temu maluch może uczyć się samodzielnie w niezwykle atrakcyjny sposób, przez co szybko pozyska przydatną w życiu wiedzę. Poziom trudności pytań jest zróżnicowany w zależności od wieku malucha, a pośród zestawów tematycznych znaleźć można: naukę pisania, czytania, podstawy matematyki, wiedza o świecie i zagadki logiczne.

Gdzie szukać zabawek?

Wykorzystujących elektronikę zabawek jest oczywiście znacznie więcej. By rozeznać się w pełnej ofercie, warto odwiedzić internetowe sklepy zabawkarskie i dokładnie przejrzeć zamieszczone tam produkty, by wybrać zabawkę, która najlepiej spełni oczekiwania dzieci i rodziców. Można również korzystać z list polecanych produktów oraz z rankingów, które zbierają w sobie najlepiej sprzedające się przedmioty, które zebrały pozytywne opinie klientów. Możliwość oceniania i komentowania produktów również sprzyja poszukiwaczom prezentów – dzieci opiniom innych klientów dużo łatwiej wybrać zabawkę, o której jakość nie trzeba będzie się martwić.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz