Zastosowanie taśm ledowych

Udostępnij

Oświetlenie ledowe daje ogromne możliwości aranżacyjne. Dzięki zastosowaniu taśm lub oświetlenia punktowego możesz osiągnąć niesamowite efekty. Całkiem przeciętne wnętrze zyska zupełnie inny wymiar. I na dodatek niskim kosztem, bo taśmy LED, lampy ledowe i żarówki ledowe znacznie staniały w ostatnich latach, dodatkowo pozwalają na zmniejszenie rachunków za prąd.

Zastosowanie oświetlenia ledowego

W zasadzie jest nieograniczone. Można stosować go w pomieszczeniach biurowych, sklepach, firmach usługowych. Ze względu na charakter tych pomieszczeń najczęściej stosowane są tam taśmy o barwie zimnej, motywującej do działania. Pracownicy będą bardziej energiczni, a klienci chętniej będą podejmowali decyzje.
Jednak najszersze zastosowanie oświetlenie ledowe ma w aranżacji mieszkań, domów i ogrodów. Architekci wnętrz bardzo chętnie korzystają z tych możliwości, by uzyskać zupełnie nowe efekty. Oczywiście oświetlenie musi być odpowiednio dobrane do charakteru pomieszczenia.

Oświetlenie salonu

To reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu, ale wykorzystywane jest przez domowników także na co dzień. Najczęściej organizowane są w nim spotkania rodzinne, z przyjaciółmi, a także spędzamy w nim czas przed telewizorem lub czytamy ulubioną książkę.

Ze względu na te funkcje najlepszym rozwiązaniem będą taśmy LED o barwie ciepłej i neutralnej. Do wyboru mamy sufit podwieszany lub podświetlany gzyms, który daje podobne efekty, ale jest znacznie tańszy. Takie oświetlenie pełni funkcję oświetlenia głównego. Jego rozproszenie tworzy bardzo korzystny klimat salonu.

Dodatkowego oświetlenia punktowego przy pomocy lamp LED wymaga strefa wypoczynku w salonie. Doskonale nadają się do tego lampy stojące, których duży wybór znajdziesz w sklepie Led-Labs (https://led-labs.pl/tasmy-led).

Salon to dobre miejsce do wykorzystania funkcji dekoracyjnych taśm ledowych. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu możemy wydobyć walory ciekawych obrazów lub egzotycznych roślin.

Oświetlenie pokoju dziecięcego

Dzieci uwielbiają zabawę kolorami, dlatego do aranżacji oświetlenia ich pokoju doskonale nadaje się taśma LED RGB lub RGBW, czyli taśmy ze zmiennymi kolorami:
• R – czerwony,
• G – zielony,
• B – niebieski,
• W – biały.

Zmiana światła następuje przy użyciu specjalnego sterownika LED. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że na początku dzieci będą zmieniać kolor światła co chwilę, z biegiem czasu jednak się przyzwyczają.

Oświetlenie kuchni

Kuchnia to miejsce szczególne. Tu przygotowujemy posiłki, jemy wspólne obiady i często prowadzimy rodzinne dysputy.

Planując oświetlenie ledowe w kuchni trzeba szczególną uwagę zwrócić na oświetlenie stołu, blatu roboczego oraz szafek. Blat roboczy najlepiej jest oświetlić taśmami o dużym zagęszczeniu diod, dzięki temu nawet bardzo precyzyjne krojenie pójdzie łatwo i nie będzie groziło skaleczeniem.

Oświetlenie relaksujące w łazience
Długa kąpiel w wannie pozwala doskonale zregenerować siły po intensywnym dniu pracy. Kolorowe taśmy RGB są idealnym sposobem na stworzenie odpowiedniego nastroju.

Odrębnego oświetlenia wymaga jednak lustro w łazience, przy którym wykonujemy makijaż lub golimy się. Najlepiej nadają się do tego odpowiednio rozmieszczone kinkiety ledowe.

Taśma LED a bezpieczeństwo

W domach, w których istnieją różne poziomy i długie korytarze taśmy ledowe można wykorzystać do zwiększenia bezpieczeństwa domowników. Oświetlenie ciągów komunikacyjnych i schodów pozwala na bezpieczne poruszanie się nawet po ciemku. W celu zmniejszenia zużycia prądu można zainstalować czujniki ruchu.

Zastosowanie oświetlenia LED jest ogromne i tylko od naszej kreatywności zależy jak je wykorzystamy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz