Regularne pranie wersalki w domu

Udostępnij

Fachowe pranie wersalki to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim przemawia za nią skuteczność. Dla wielu osób istotna jest również szybka realizacja zlecenia. Większość firm sprzątających oferuje elastyczne terminy. Możesz zamówić czyszczenie tapicerki meblowej na godziny popołudniowe lub nawet na weekend.

Taka dowolność jest szczególnie istotna w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą biura. Są oni bardzo często klientami profesjonalnych firm sprzątających, ponieważ ich placówki wyposażone są w wiele różnorodnych mebli wypoczynkowych. Utrzymanie ich wszystkich w czystości jest sprawą wymagającą dużego zaangażowania.

Nowoczesne czyszczenie wersalki realizowane z dojazdem do Twojego domu

Interesuje Cię to, w jaki sposób możesz zadbać o czystość w swoim domu? Prawdopodobnie do tej pory robiłeś to przy pomocy domowych sposobów, takich jak ręczne szorowanie tapicerki. Tego typu metody nie przynoszą niestety spektakularnych rezultatów. Brud znajduje się w głębokich warstwach materiału, a tam niestety nie docierają tradycyjne metody.

Podobnie jak w innych dziedzinach życia, sekretem skuteczności jest systematyczność. Dlatego, jeżeli chcemy uzyskać wysoki poziom czystości w naszych domach oraz biurach, warto zamawiać specjalistyczną usługę jeden lub dwa razy w ciągu roku. Pomiędzy fachowymi praniami konieczne jest samodzielne odświeżanie materiału, w celu przedłużenia efektów zaawansowanej usługi.

Dobrym domowym sposobem na odświeżenie materiału jest zastosowanie znanych od pokoleń metod. Jedną z nich jest wykorzystanie szarego mydła. W połączeniu z ciepłą wodą pozwala na skuteczne odświeżenie materiału. Wystarczy, że przy pomocy czystej, nawilżonej w wodzie z mydłem ścierki przetrzemy powierzchnię tapicerki.

Odpowiednia pielęgnacja mebli sprawia, że będziemy mogli się cieszyć nimi na dłużej. Warto pamiętać o tym, że nie jesteśmy w stanie całkowicie ochronić tkaniny przed powstawaniem plam. Zdarzają się one praktycznie zawsze. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, a kawa, wino lub słodka herbata wyleje się na tkaninę.

Jeżeli pozwolimy takowej plamie zaschnąć i wniknąć głęboko w strukturę materiału, to późniejsze wybawienie przebarwienia może być trudne. Znacznie lepiej jest zareagować od razu. Jeżeli na Twojej wersalce pojawi się jakaś plama, której nie jesteś w stanie samodzielnie usunąć, możesz zamówić fachowe pranie. Zwiększy to szansę, na to, że uda się wybawić przebarwienie.

Proces niszczenia postępuje cały czas. Spory udział w tym ma promieniowanie UV, które sprawia, że tapicerka traci swój intensywny kolor. Nowoczesne detergenty, które są stosowane podczas profesjonalnego czyszczenia wersalki, mają działanie ochronne. Regularnie zamawiając usługę, jesteś w stanie zyskać oraz utrzymać długotrwałą ochronę przed działaniem promieniowania.

Jak zamówić pranie kanapy do domu?

Jeżeli chcesz skutecznie utrzymać czystość swoich mebli wypoczynkowych, skorzystaj z fachowego czyszczenia tapicerki meblowej. Nowoczesna usługa pozwala dotrzeć do głębokich warstw tkaniny. Skuteczne pranie wersalki polega na wybawieniu zanieczyszczeń, które są bardzo trudno dostępne.

Zamawianie usługi jest bardzo łatwe. Wybierz miasto, dzielnicę lub region. Na przykład: Ochota Warszawa. Wpisz w wyszukiwarkę: pranie kanapy Ochota. Porównaj oferty firm. Wybierz najlepszą i zadzwoń by zarezerwować konkretny termin.

Dlaczego profesjonalne pranie wersalki jest tak skuteczne?

Sekret skuteczności tej usługi leży w sposobie jej przeprowadzania. Do każdego szkolenia oddelegowany zostaje przeszkolony pracownik, który dysponuje odpowiednią wiedzą z zakresu tkanin oraz środków czystości. Postępuje on w sposób zgodny z wszelkimi procedurami, należy pamiętać jednak o tym, że każde zlecenie będzie inne niż pozostałe. Różnice wynikają z rodzaju materiału oraz typu zabrudzenia. Oto jak przebiega przykładowe pranie wersalki metodą ekstrakcyjną z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu:

  1. Analiza materiału – zanim pracownik przystąpi do procesu prania, przygląda się dokładnie tkaninie. Określa rodzaj materiału, który został wykorzystany podczas produkcji tapicerki. Następnie zwraca uwagę na stopień zabrudzenia. Na tej podstawie dobiera najlepsze możliwe środki czystości.
  2. Przygotowanie powierzchni – specjalista robi wszystko, żeby odpowiednio przygotować powierzchnię. W różnych pomieszczeniach ten proces może wyglądać zupełnie inaczej. Czasem konieczne jest odsunięte mebli od ściany, a czasem trzeba zabezpieczyć delikatne elementy pomieszczenia, które mogły ulec pochlapaniu.
  3. Odkurzanie – wydajne odkurzacze ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń o ostrych krawędziach. Tego typu brud przyspiesza proces przecierania się materiału. Występuje on praktycznie w każdej tapicerce, ponieważ zarówno piasek, jak i okruchy mają takie właściwości. Specjalista przed zastosowaniem jakichkolwiek środków czystości usuwa te zanieczyszczenia.
  4. Usuwanie plam – w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie specjalnych odplamiaczy, które nanosi się wyłącznie na powierzchnię plamy.
  5. Pranie – proces czyszczenia polega na rozprowadzeniu wcześniej wybranego środka czystości, który wnika głęboko w strukturę materiału i rozpuszcza zbite zanieczyszczenia. Następnie wszystko zostaje skutecznie odessane przy pomocy zaawansowanych urządzeń czyszczących.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz