Jak zapewnić zdrowy sen dziecku?

Udostępnij

Zdrowy i bezpieczny sen to dla małego dziecka jedna z najwazniejszych aktywności w ciągu pierwszych tygodni, a nawet miesięcy życia. Sen małego dziecka powinien być przede wszystkim spokojny, pozbawiony bodźców, które mogłyby go zagłuszać, a także bezpieczny. W pierwszych tygodniach życia świetnie sprawdzają się kokony dla noworodków, a w późniejszym czasie komfortowa pościel dla niemowląt (zobacz na szwalniasnow.pl) Kluczowy jest wybór akcesoriów wykonanych z bezpiecznych materiałów najwyższej jakości, które otulą dziecko i zapewnią mu komfort cieplny zarówno podczas drzemki w ciągu dnia, jak i w trakcie nocnego i znacznie dłuższego snu.

Dlaczego warto kupić kokon?

Dziecko w pierwszych tygodniach swojego życia nie jest przystosowane do otaczającego go środowiska. Warto więc zadbać o zapewnienie mu warunków przypominających te panujące w brzuchu mamy przez wszystkie miesiące trwania ciąży. Kokony dla noworodków wspomagają spokojny sen w ciągu dnia. Dziecko znajdujące się w kokonie czuje się otulone i bezpieczne, a dzięki temu znacznie lepiej wypoczywa. Kokon może służyć nie tylko do usypiania dziecka, lecz również uspokajania go w chwilach zbyt silnych emocji oraz nadmiernej ilości bodźców. Dziecko w kokonie jest bezpieczne, a mama ma chwilę wytchnienia i czas na wykonanie obowiązków domowych.

Jaką pościel wybrać dla swojego dziecka?

Po okresie noworodkowym warto zaaranżować specjalny kącik dla dziecka przeznaczony do snu. Najważniejszy jest ergonomiczny i bezpieczny materac, solidne łóżeczko oraz komfortowa i przede wszystkim bardzo przyjemna w dotyku pościel dla niemowląt. Najczęściej taki kącik przez pierwsze miesiące życia dziecka znajduje się w sypialni rodziców. Po pewnym czasie łóżeczko przenoszone jest do osobnego pokoiku dziecięcego, w którym maluch będzie spać w nocy. Warto dziecko kłaść w ciągu dnia do jego łóżeczka, aby znało to miejsce jako komfortowy i bezpieczny dla siebie kącik. Zdrowy, bezpieczny i bardzo komfortowy sen jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz