Wózek fryzjerski Ayala - niezastąpiony element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego

Udostępnij

Ludzie dbają o swój wizerunek od niepamiętnych czasów. Wzmianki na temat sztuki fryzjerskiej pochodzą już ze Starożytnego Egiptu, gdzie w modzie było golenie głów i nakładanie peruk. W Grecji natomiast królowały finezyjne upięcia ozdabiane biżuterią. Stosunek do dbania o włosy i trendy zmieniał się w zależności od epoki i obowiązujących w niej wartości, ale jedno jest pewne - nikt z żyjących w tamtych czasach osób - nawet nie śnił o tak zaawansowanych technikach pielęgnacji i układania włosów, z jakimi dziś mamy do czynienia w każdym salonie: myjki, profesjonalny sprzęt fryzjerski, preparaty do włosów czy wózek fryzjerski Ayala.

Wyposażenie dzisiejszego salonu fryzjerskiego

Istnieje wiele zdjęć i filmów, z których możemy dowiedzieć się, jak wyglądało wnętrze i organizacja pracy w dawnych salonach fryzjerskich. Przez całe stulecia fryzjerzy zajmowali się nie tylko strzyżeniem, ale również goleniem. Z czasem usługę tę rozszerzono nawet o czyszczenie butów! Do wykonania zabiegu wykorzystywano proste narzędzia takie jak brzytwa, umeblowanie gabinetu było również skromne.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie salon fryzjerski, w którym jedynym narzędziem służącym do golenia i ścinania włosów jest brzytwa. Rzadkością są też zakłady urządzone wbrew zasadom stylu i obowiązującej mody. Na obecne salony fryzjerskie nie tylko składają się rozmaite narzędzia i akcesoria, lecz również designerskie meble zapewniające klientom komfort podczas wykonywanych zabiegów. Dziś nikt nie potrafi wyobrazić sobie salonu fryzjerskiego bez wygodnego fotela, funkcjonalnej myjni i eleganckiej, dużej konsolety. Największą popularnością cieszą się jednak elementy łączące dobry wygląd i wielofunkcyjność, takie jak wózek fryzjerski. 

wózek Ayala

Czym wyróżnia się wózek fryzjerski Ayala?

Ayala to doświadczona firma zajmująca się produkcją wyposażenia gabinetów fryzjerskich, mająca swoją siedzibę w Piasecznie. W ciągu 25-letniej działalności przez tę markę wyprodukowane zostały liczne kolekcje mebli zdobiące wnętrza salonów fryzjerskich w całej Europie. 

Ayala pochwalić się może zaskakująco dużym wyborem wózków fryzjerskich, które dostępne są w przeróżnych odcieniach i formach, dzięki czemu każdy salon znajdzie w ofercie firmy produkt stosowny do potrzeb zakładu. Co wyróżnia wózki, to ich niecodzienny design, który wpasuje się w każde wnętrze niezależnie od jego aranżacji. Firma posiada w swojej ofercie wózki wykonane zarówno w prostym, minimalistycznym stylu, jak i wersje nieco toporniejsze, aż po futurystyczne.

Gdzie ta wielofunkcyjność?

Dobry styl to tylko jedna z cech wyróżniających produkty marki Ayala. Wózki - oprócz walorów dekoracyjnych - zaprojektowane zostały tak, aby ułatwiać pracę fryzjerowi i ją przyspieszać. 
Każdy z wózków wyposażony jest w kilka szuflad i przydatny organizer na blacie. Modele posiadają też gumowe kółka, co zapewnia płynność pracy i ciszę w trakcie przesuwania wózka. Bardziej zaawansowane projekty wzbogacone zostały również o uchwyty na suszarkę, a nawet pojemniki na gazety!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz