Jak dobrać materac do swojego łóżka w sypialni?

Udostępnij

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka to kwestia niezwykle istotna. Znajduje one swoje odbicie między innymi w jakości i komforcie naszego snu. Jeśli odpowiednio dobierzemy materac do łóżka i indywidualnych preferencji, możemy być pewni, że następnego dnia rano obudzimy się wypoczęci i ze znacznie lepszym samopoczuciem. Dlatego też decydując się na zakup materaca, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które jednak dosyć często są pomijane przez późniejszych użytkowników wkładów. Przekłada się to między innymi na brak wyspania się, czy też poranne bóle pleców i kręgosłupa. 

Czym charakteryzuje się dobry materac do spania?

Głównymi zadaniami, jakie ma pełnić materac na łóżko to zagwarantowanie odpowiedniego podparcia kręgosłupa w pozycji leżącej i komfortu snu. Jego dobre dopasowanie jest warunkiem zdrowego snu i efektywnego wypoczynku. Człowiek średnio spędza 8 godzin w ciągu doby regenerując się podczas snu, co w przeliczeniu wychodzi na ⅓ naszego życia. Dlatego też dobór odpowiedniego materaca do łóżka ma bardzo istotne znaczenie. 

Na szczęście producenci materacy dają szerokie spektrum możliwości wyboru odpowiedniego dla siebie modelu. Co istotne, różnią się one od siebie pod wieloma względami - rozmiarem, kształtem, rodzajem wypełnienia. W poszukiwaniu odpowiedniego podłoża możemy kierować się także opiniami innych użytkowników. Sugeruj się nimi w kwestii jakości produktu, staranności wykończenia i zastosowanych rozwiązań, ale nie konkretnych parametrów. To, co dla jednej osoby będzie za miękkie, u innej sprawdzi się znakomicie.

Szeroką gamę materacy do spania znajdziesz na https://sembella.pl/produkty/materace/.

Jakie są standardowe wymiary materacy do łóżek?

Materace do łóżka dostępne są w kilku standardowych rozmiarach:

  • materac 90 × 200 - możemy wybrać do łóżka jednoosobowego,
  • materac 140 × 200 - możemy wybrać dla większego komfortu dorosłego śpiącego, to także minimalna szerokość dla pary,
  • materac 160 × 200 - możemy wybrać do podwójnego łóżka,
  • materac 180 × 200 -możemy wybrać dla optymalnego komfortu snu dla pary,
  • materac 200 × 200 lub 200 × 220 - najszersze warianty.

Wybierając najoptymalniejszy rozmiar, należy bezwzględnie wziąć pod uwagę rozmiar łóżka. Materac musi pasować do niego idealnie. Nie może być za mały, aby nie przesuwał się po stelażu podczas snu, ani też za duży, żeby się na nim zmieścił. 

Jakie są dostępne rodzaje materacy?

Na rynku dostępne są materace w wielu różnych wariantach także pod względem rodzaju wypełnienia. Ma ono ogromne znaczenie dla komfortu snu. Dostępne są między innymi:

  • materace sprężynowe bonelowe,
  • materace sprężynowe kieszeniowe,
  • materace lateksowe,
  • materace piankowe, w tym z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej,
  • materace kokosowe.

Wybór odpowiedniego wypełnienia z pewnością będzie kwestią indywidualną. Jeśli borykamy się z alergią, możemy skorzystać z materacy lateksowych, które będą najlepszym rozwiązaniem, ponieważ składają się z syntetycznego kauczuku i naturalnego mleczka kauczukowego.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz