Kupujemy kosmetyki hipoalergiczne

Udostępnij

Osoby ze skórą skłonną do alergii muszą zwracać szczególną uwagę na to, jakich kosmetyków używają. Łatwo mogą bowiem postawić na produkty, które wywołają różne niepożądane reakcje. Z tego też względu warto zainteresować się tak zwanymi wyrobami hipoalergicznymi.

Przygotowywane są one na bazie składników, które nie podrażniają skóry. Podlegają one również bardzo szczegółowym testom laboratoryjnym, dlatego polecane są osobom z cerą wrażliwą i właśnie narażoną na ryzyko wystąpienia alergii.

Co ważne, poza skuteczną ochroną, gwarantują one także inne działanie, które dostosowywane jest w zależności od pożądanych efektów. Zakupić możemy więc produkty wygłądzające, nawilżające, regenerujące i wiele innych.

Jakie kosmetyki hipoalergiczne?

Śmiało można stwierdzić, że niemal wszystkie rodzaje kosmetyków mogą zostać uznane za hipoalergiczne. Kluczowa w tej sprawie jest bowiem procedura ich przygotowywania, a także użyte składniki. Wszystko to sprawia, że bez problemu zakupimy takie produkty jak:

  • żele pod prysznic,
  • kremy do twarzy,
  • dezodoranty,
  • kosmetyki oczyszczające,
  • płyny do higieny intymnej,
  • szampony,
  • odżywki,
  • balsamy do ust,
  • olejki,
  • wyroby pielęgnacyjne,
  • kosmetyki kolorowe – czyli wszystkie produkty wykorzystywane do makijażu, takie jak szminki, cienie, podkłady etc.

Dzięki zróżnicowanej ofercie rynkowej, osoby zmagające się z alergicznymi, a także o skórze wrażliwej mogą skomponować swój własny, w pełni bezpieczny zestaw kosmetyków. Oczywiście podczas zakupu produktów, nie możemy reagować wyłącznie na hasło „hipoalergiczne”. Pamiętać należy o tym, że kwestie związane z ich produkcją nie są w żaden sposób uregulowane w prawie, toteż należy sprawdzić także szczegółowy skład kosmetyków.

Oczywiście szukamy wszystkich składników, na które jesteśmy uczuleni. Oczywiście nie zawsze mamy pewność co do substancji wywołujących u nas takie reakcje, dlatego możemy kierować się listą składników, które najczęściej uczulają i podrażniają skórę. Znajdzie się na niej między innymi żywica poliestrowa, aldehyd i alkohol cynamonowy, fenol, siarka, pyłek kwiatowy, kwasy owocowe, wazelina, olej parafinowy, metyl i kwas salicylowy. Oczywiście lista ta jest znaczenie dłuższa, dlatego warto się z nią zaznajomić.

Co najważniejsze, kosmetyk hipoalergiczny pod żadnym pozorem nie powinien posiadać sztucznych barwników, alkoholu, substancji zapachowych i konserwantów. Jeśli znajdziemy je w składnie, możemy uznać, że nie są to wcale kosmetyki hipoalergiczne.

Ekspert sklepu Amfora.pl radzi – ze względu na szeroką listę składników potencjalnie uczulających i brak unormowań prawnych, przed zakupem konkretnego produktu warto zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy mieli już okazję z niego skorzystać. Dzięki temu upewnimy się, czy na pewno jest on bezpieczny.

Kremy do opalania – ranking

Jak się okazuje, na rynku dostępne są również bezpieczne dla alergików preparaty do opalania. Ich wybór często sprawia dużo problemów, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam przykładowe produkty, cieszące się sporą popularnością.

  • Dax Sun Przyspieszacz opalania SPF 15 Extra Bronze 2w1 – skuteczny preparat, który pozwala na szybsze uzyskanie naturalnej opalenizny. Co ważne, zawiera on olej arganowy i masło kakaowe – składniki te wykazują działanie pielęgnujące i nawilżające.
  • Clinique Sun Targeted Protection Stick SPF35 – ochronny balsam, który zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych zmian naskórnych spowodowanych długim przebywaniem na słońcu. Co ważne, wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.
  • Ziaja Ziajka słoneczna emulsja wodoodporna dla dzieci SPF 50+ - na koniec krem tworzący powłokę ochronną, która odpowiedni zabezpiecza wrażliwą skórę dzieci. Jest wodoodporna i nie powoduje podrażnień naskórka.

W sklepach znaleźć można mnóstwo różnego rodzaju kosmetyków hipoalergicznych. Konieczne jest jednak przeanalizowanie ich składu w poszukiwaniu ewentualnych składników niepożądanych. Dzięki temu unikniemy pomyłek.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz