Często pracujesz poza domem? Sprawdź, jakie urządzenia Ci to ułatwią!

Udostępnij

Praca poza biurem i poza domem ma swoje mocne i słabsze strony, ale trudno nie dostrzec, że jest coraz bardziej powszechna. Wiele osób pracuje zdalnie nawet podczas wyjazdów i urlopów. By dobrze łączyć pracę z pobytem na mieście, za miastem i poza domem, warto dysponować odpowiednimi urządzeniami.

Lekki i w pełni mobilny komputer to podstawa

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na kilkudniowe szkolenie, podczas którego trzeba będzie również pracować, bez odpowiedniego urządzenia mobilnego. Do niedawna w takich sytuacjach wybierane bywały głównie laptopy, ale jest jeszcze lepsza ewentualność – ultrabook.

Ultrabooki to niezwykle smukłe, lekkie urządzenia mobilne o funkcjonalności laptopa, ale o znacznie niższej wadze i cienkiej konstrukcji, co pozwala nosić urządzenie w torebce lub plecaku bez większego trudu. Zakup ultrabooka nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu. Urządzenia z tej kategorii można kupić nawet w cenie poniżej dwóch tysięcy złotych. Nie będą to tak wydajne konfiguracje, jak laptopy z wyższej półki, ale też ultrabooki pełnią funkcję komputerów do zastosowań biznesowych i multimedialnych, a nie do gier czy animacji. Jeśli chcemy wybrać ultrabooka w tej cenie, warto przejrzeć ten poradnik zakupowy: https://www.morele.net/wiadomosc/ultrabook-do-2000-zl-jaki-wybrac-polecane-modele/7956/

Funkcjonalny smartfon z wytrzymałą baterią

Choć jeszcze kilka lat temu trudno byłoby w to uwierzyć, telefon komórkowy może być realnym i w pełni funkcjonalnym urządzeniem do pracy zdalnej. Odkąd smartfony przypominają miniaturowy komputer, mają coraz lepsze aparaty i multum aplikacji, można z ich pomocą wysyłać maile, przygotowywać wpisy na bloga lub prowadzić kampanie reklamowe w social media.

Jeśli smartfon jest głównym narzędziem naszej pracy, warto wybrać model o odpowiednich parametrach i bardzo wytrzymałej baterii. Istotna może być również możliwość zastosowania w urządzeniu dodatkowej karty pamięci.

Powerbank może się okazać niezbędny

Jeśli w swojej pracy wykorzystujemy smartfon, prawdopodobnie docenimy wygodę, jaką jest możliwość doładowania baterii poza domem, nawet w miejscu, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. O ile w kawiarniach i galeriach handlowych nie ma żadnego problemu z doładowaniem baterii w ogólnodostępnych ładowarkach lub przy pomocy własnej ładowarki, o tyle na pikniku lub podczas pobytu na działce rekreacyjnej, możemy mieć z tym problem. Rozwiązaniem, które sprawdzi się idealnie, jest właśnie powerbank.

Wybierając powerbank warto sięgnąć po model o dużej pojemności baterii i szybkim tempie ładowania. Nie warto wybierać powerbanku o pojemności zbliżonej do pojemności baterii w smartfonie, bo zapasowy bank pamięci nigdy nie odda, podczas ładowania, całej zgromadzonej energii. Optymalnym wyborem wydaje się powerbank o dwukrotnie większej pojemności baterii niż urządzenie, które będzie ładowane za jego pomocą – to pozwoli na dwukrotne naładowanie baterii.

Gdy smartfon jest zbyt mały, a laptop zbyt duży – czas na tablet

Niektórzy zastanawiają się, po co kupować aż tyle urządzeń mobilnych, skoro wszystkie mogą służyć do tych samych działań, ale w rzeczywistości zupełnie inaczej pisze się maile na smartfonie, a inaczej na tablecie lub laptopie. Inaczej wygląda też odwiedzanie witryn internetowych, korzystanie z programów i aplikacji i właśnie dlatego warto mieć pod ręką również funkcjonalny tablet dobrej marki. https://www.morele.net/telefony/tablety/tablety-528/0,0,,,,511,,,,,/1/ Tablet nie musi kosztować wiele, by mógł spełniać swoją rolę, a najlepszym dowodem na to są tablety marki Lenovo, które łączą w sobie bardzo atrakcyjną cenę, efektowny design i optymalne parametry techniczne.

Praca poza domem i poza biurem bywa przyjemnością, ale też wyzwaniem. Trzeba nauczyć się dobrze ją organizować i umiejętnie dobrać urządzenia, którymi będziemy się posługiwać. Podstawą są sprzęty mobilne o odpowiedniej funkcjonalności, wytrzymałej baterii i lekkiej konstrukcji. Warto zaopatrzyć się w tablet, smartfon, powerbank oraz wybrać lekki i funkcjonalny ultrabook.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz