Jaki marker kredowy wybrać?

Udostępnij

Markery kredowe stanowią alternatywę dla popularnej kredy do pisania. Umożliwiają tworzenie wysokiej jakości napisów na tablicach oraz szkle. Dlaczego warto zdecydować się na zakup markerów kredowych i gdzie można je dostać? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę chcąc zakupić dobry marker kredowy?

Rodzaj tuszu

Dobrze jest zdecydować się na marker kredowy o bezzapachowym, szybkoschnącym tuszu. Dzięki temu używanie markera będzie znacznie bardziej komfortowe. Nie będziesz narażać się na przykry, intensywny zapach oraz na rozmazanie powstających na tablicy napisów. Jeżeli marker kredowy ma być używany na witrynie sklepu, restauracji lub pubu, warto zainwestować w taki, którego tusz jest odporny na warunki atmosferyczne.

Dokładność pisania

Jeżeli zależy Ci na udanej prezentacji lub szkoleniu, musisz zadbać o jakość napisów powstających na tablicy. Powinny być one wyraźne i łatwe do odczytania. Marker powinien również być łatwy w użyciu i umożliwiać nam wyraźne pisanie bez dociskania go i męczenia ręki. Wiele zależy od kształtu końcówki markera oraz jakości jej wykonania. Powinna zapewniać precyzyjną i wyraźną linię. Możesz również zdecydować się na markery o różnych rozmiarach końcówek. To, jaką z nich wybierzesz zależy od tego, jakiej wielkości napisy chcesz tworzyć na swojej tablicy.

Łatwe usuwanie

Dobry marker kredowy jest nie tylko łatwy w użyciu, ale również w usunięciu. Warto pamiętać, że markery kredowe są często używane podczas wykładów, lekcji, czy szkoleń, kiedy potrzebna jest możliwość szybkiego i dokładnego usunięcia treści zapisanej na tablicy. Najlepiej jest więc wybrać marker kredowy, który usuwa się z łatwością, a na tablicy nie powstają po nim najmniejsze ślady. Trudno zmywalne smugi pozostające po użyciu markerów znacznie zmniejszają estetykę tablicy i komfort jej użytkowania.

markery kredowe

Jakość wykonania

Oczywiście markery kredowe są narzędziami, które zużywają się stosunkowo szybko, zwłaszcza, gdy używa się ich bardzo często. Warto jednak zadbać o wybór produktu, który posłuży Ci tak długo, jak to możliwe, bez konieczności wyrzucania go wcześniej z powodu zepsucia. Dlatego należy decydować się na markery kredowe odznaczające się wysoką jakością wykonania. Dobrze wykonane markery nie będą również wysychać zbyt szybko, nawet po pozostawieniu ich na jakiś czas bez zakrętki.

Kolory markerów

Wybierając kolory markerów, warto jest wziąć pod uwagę, po jakiej powierzchni będziemy nimi pisać. Najpopularniejszym kolorem markerów do białej tablicy jest czarny lub granatowy, ponieważ są one najlepiej widoczne. Pamiętaj jednak, że zarówno podczas prezentacji czy też lekcji lub szkoleń, dobrze jest dysponować większą gamą kolorów. Takie mocniej wyróżniające się i przykuwające uwagę kolory nadadzą się świetnie do podkreślenia istotnych informacji. Zwróć także uwagę na to, aby były to kolory soczyste o mocnym pigmencie. Będą prezentować się znacznie lepiej niż rozmyte, wyblakłe kolory. Są one również znacznie wyraźniejsze. Na sklepowych lub restauracyjnych witrynach dobrze prezentują się kolory jasne, zwłaszcza biały.

Gdzie kupić marker kredowy?

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości narzędziach do pisania, warto zaopatrzyć się w sklepie zajmującym się sprzedażą profesjonalnych artykułów biurowych. Umożliwi Ci to szeroki wybór różnego rodzaju produktów, które spełnią Twoje oczekiwania. Alibiuro.pl to sklep internetowy, w którym znajdziesz szeroki wybór najwyższej jakości artykułów biurowych. Wśród nich znajdują się również profesjonalne markery kredowe w wielu pięknych kolorach, które posłużą Ci przez długi czas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz