Taśma do ćwiczeń – czy warto spróbować TRX?

Udostępnij

W dzisiejszych czasach kluby fitness oferują coraz to większą ilość zajęć, aby urozmaicić swoim klientom regularne trenowanie. Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie TRX, czyli trening w zawieszeniu, podczas którego człowiek wykorzystuje własną masę ciała. Ciekawy jest fakt, że tego rodzaju ćwiczenia wymyślił pewien były amerykański komandos. Jednak z całą pewnością TRX to nie tylko trening dla żołnierzy, ale tak naprawdę dla każdego. Aby go zrealizować w domu, należy zaopatrzyć się w specjalne taśmy TRX. Co warto o nich wiedzieć?

Trening TRX to bardzo dobroczynna forma aktywności fizycznej. Nie tylko poprawia kondycję, polepsza wydolność krążeniowo-oddechową czy zwiększa siłę, ale także doskonale nadaje się dla osób pragnących schudnąć. Ponadto ćwiczenia z taśmami mogą być wykonywane przez osoby o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od odpowiedniego doboru ćwiczeń do umiejętności, w czym może pomóc np. profesjonalny trener personalny. Jednak żaden trening TRX nie może się obyć bez właściwego sprzętu, czyli specjalnych taśm do ćwiczeń.

Czym są taśmy TRX?

Taśma do ćwiczeń TRX to produkt dość specyficzny. Ma kształt litery „Y” i najczęściej wykonana jest z polimeru, materiału bardzo lekkiego i niezwykle wytrzymałego. Choć spotykane są przede wszystkim w klubach fitness, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić taką taśmę do domu. Dużą zaletą tego rodzaju sprzętu jest jego niewielka waga i rozmiar, co znacznie ułatwia transport. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać taśmy na urlop czy do parku, aby poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Taśma do ćwiczeń – jak wybrać?

Trening w podwieszeniu to niezwykle ciekawa forma ćwiczeń, a do tego pozwalająca na rozwój niemal wszystkim partii ciała, łącznie z mięśniami głębokimi, które odpowiadają za stabilizację sylwetki i prawidłową postawę ciała. Nic więc dziwnego, że trening TRX staje się coraz powszechniejszy i systematycznie wprowadzany w kolejnych klubach fitness. Tego rodzaju ćwiczenia można też wykonywać w domu, ale najpierw należy zaopatrzyć się w taśmy TRX. Wybór właściwego sprzętu wcale nie jest taki prosty. O czym pamiętać, kupując taśmy?

  1. W sklepach znaleźć można zarówno oryginalny system podwieszany TRX, jak i podróbki. Oryginalny sprzęt będzie posiadać certyfikat. Przed zakupem taśm dobrze jest także sprawdzić na stronie TRXTraining, czy dany sprzedawca widnieje na liście dystrybutorów. Tylko oryginalny sprzęt zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania taśm.
  2. Dobry, oryginalny sprzęt będzie kosztować nawet kilkaset złotych. Można znaleźć produkty tańsze, ale podróbki te mogą szybko ulec zniszczeniu, a nawet spowodować kontuzję. Lepiej jest wydać więcej i mieć pewność, że nie dojdzie do żadnego wypadku podczas ćwiczeń.
  3. Bardzo istotna jest solidność konstrukcji i wysoka jakość wszystkich elementów. Uchwyty powinny być twarde, ale wygodne, a nie plastikowe lub miękkie. Niezwykle ważne są też karabinki. Jeśli pękną w trakcie treningu, może to doprowadzić nawet do poważnego urazu.

Taśmy TRX to wspaniały sprzęt do ogólnorozwojowych treningów. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, a nawet profesjonalni sportowcy. Trening TRX pomaga wysmuklić sylwetkę, ukształtować mięśnie, a do tego poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Warto sięgnąć po tego rodzaju produkty, które choć drogie, są też niezwykle poręczne i można je użytkować niemal w każdym miejscu, także na dworze.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz