Programy do zabezpieczenia komputera - jakie wybrać?

Udostępnij

Szyfrowanie danych

Bezpieczeństwo naszego komputera będzie tak naprawdę zależeć wyłącznie od nas. Największy wpływ na ochronę danych ma ludzka przezorność a więc kwestia dobrania i zapamiętania haseł. Ważne są również takie kwestie jak omijanie podejrzanych stron internetowych i nieotwieranie plików, które pochodzą od nieznanych nadawców. W firmie jednak ciężko będzie każdego pracownika kontrolować. Można organizować również szkolenia i prowadzić pogadanki, które mają gwarantować również nieco większą świadomość przy ochronie własnego sprzętu.

Programy do zabezpieczenia komputera – antywirusowe

Najważniejsza bariera przed wszelkimi wirusami i robakami to dobre antywirusowe programy. Na rynku funkcjonuje przynajmniej kilkanaście takich właśnie programów, w tym kilka, które można polecić. Obok programów komercyjnych można znaleźć darmowe alternatywy. Przy wybieraniu takiej aplikacji trzeba sprawdzić jak mocno będzie ona obciążać komputer, może się okazać, że mała wydajność maszyny z antywirusem sprawi, że nie będzie dało się z tego sprzętu już korzystać. Jeśli już mamy antywirus trzeba również go regularnie aktualizować, ponieważ tylko wtedy zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo. Pracownicy mogą w firmie o tym zapominać, dlatego warto tutaj stawiać na automatyczne aktualizację.

Najlepszy antywirus

Programy do zabezpieczenia komputera - aktualizacje systemu

To przez wiele osób lekceważona sprawa, ale trzeba o tym pamiętać, ponieważ aktualizacje systemu to również działania, które mogą gwarantować nam lepszą ochronę i nie można o tym zapominać. producent systemu stara się bowiem w każdej kolejnej wersji zagwarantować jeszcze lepsze zabezpieczenie.

Programy do zabezpieczenia komputera - szyfrowanie plików

Jeśli chodzi o rozwiązania dla firm, które operują na danych wrażliwych to ważne będzie zabezpieczenie całych obszarów dysku specjalnymi szyfrującymi programami. Takie aplikacje są najczęściej dostarczone z pakietem oprogramowania i tworzą one całościowe rozwiązania, które rzeczywiście będą nasz dane chronić.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz