Szkło hartowane na smartfona, czyli najlepsza metoda ochronna ekranu

Udostępnij

Ekran telefonu codziennie narażony jest na zarysowania, upadki czy obtarcia. Nie wszystkie telefony czy smartfony posiadają dodatkowe zabezpieczenia w postaci solidnego szkła, np. Gorilla Glass, chociaż i one w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać poddane próbie. W takich sytuacjach warto postawić na szkło hartowane, które obecnie jest najskuteczniejszą metodą ochrony ekranu smartfona. Jakie szkło hartowane wybrać aby było najskuteczniejsze? 

Szkło hartowane to pewny i trwały zakup na lata, który pozwoli ochronić ekran twojego smartfona przed niepotrzebnymi zarysowaniami czy obtarciami. Sprawdzi się w szczególnych sytuacjach i na co dzień. Szkło hartowane jest bowiem kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła. Produkty tego typu posiadają oznaczenie 9H, które oznacza, że nie ma możliwości zarysowania ich ostrym narzędziem. Szkło hartowane przyda się szczególnie tym osobom, które ciągle są w terenie, a telefon przechowywany jest w kieszeni, torebce czy podręcznej torbie.

Zalety i wady szkła hartowanego 

Jeszcze do nie dawna, gdy szkła hartowane nie były takie popularne w sprzedaży, wybierano folie na telefon. Z czasem okazało się, że jest to średnio funkcjonalne rozwiązanie, gdyż nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa dla telefonu oraz ochrony w każdym warunkach. Ogromną zaletą folii na telefon jest jej niska cena oraz minimalna grubość, która nie obciąża telefonu. Jeżeli zostanie właściwie naklejona, będzie wręcz niewyczuwalna. 

Szkło hartowane czyli materiał o wiele grubszy gwarantuje lepszą ochronę dla ekranu smartfona. Produkt ten to zupełnie inna jakość oraz sztywność. Szkło hartowane jest prostsze w aplikacji oraz zapewnia dłużą trwałość. Minusem może jednak się okazać cena, która jest znacznie wyższa niż w przypadku folii na telefon. Zaletami szkła hartowanego jest także dłuższy czas trwałości, brak ograniczenia czułości ekranu, solidne wykonanie, które jest niemal nie do zdarcia. Wadami tego produktu może być duża rozbieżność w jego trwałości, która spowodowana jest użytymi materiałami do jego wykonania. Nie wszystkie bowiem szkła zapewniają tę samą jakość. Produkt słabszej jakości może pogarszać wyświetlanie ekranu. 

Szkło hartowane na tablet Trendyshop

Szkło hartowane to pewny i prosty sposób na to, aby zabezpieczyć ekran telefonu przed zarysowaniami. Podczas upadku smartfona, szkło może dodatkowo zamortyzować uderzenie. Koszt zakupu takiego szkła hartowanego uzależniony jest od twardości, wymiarów telefonu. Najtańsze modele można znaleźć już za kilka/kilkanaście złotych. Warto jednak zastanowić się czy tańsze zamienniki szkieł hartowanych będą w stanie zabezpieczyć telefon w 100%. Jeżeli produkt ten ma sprawdzać się w każdych warunkach warto postawić na droższe modele, które oscylują w kwotach od 200 zł w górę. 

Sprawdź ofertę sklepu internetowego Trendyshop na trendyshop.pl  >>

Podczas zakupu szkła hartowanego należy zwrócić uwagę, czy produkt nie posiada dodatkowych akcesorii montażowych. W zestawach średniej jakości znajduje się specjalna ściereczka, która nasączona jest alkoholem oraz sucha ściereczka. Oba te dodatkami ułatwiają zachowanie czystości ekranu smartfona na co dzień. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz